Neodmysliteľnou súčasťou doplnkových služieb pre gastroenterologických pacientov je výživový poradca. Ako nastaviť diétu a určiť vhodné potraviny pri celiakii? Laktózovej intolerancií? Potravinových alergiách a intoleranciách? Čo je to Fodmap diéta? Na to všetko vám vie odpovedať výživový poradca a špecialista. Naše centrum spolupracuje s výživovou špecialistkou Ing. Diankou Kemp. Neváhajte a dohodnite si s ňou termín vstupného vyšetrenia ešte dnes.

Ing. Diana Kemp

  • pracuje ako nutričná špecialistka a lektorka, absolventka Fakulty chemickej a potravinárskej technológie na STU v Bratislave

  • bývalá biochemička v laboratóriu zameranom na imunológiu, intolerancie, potravinové alergie a črevný mikrobióm

  • absolventka akreditovaného vzdelávania v oblasti Športová výživa, Výživa dojčiacich a tehotných žien, Výživa detí, Dietologické opatrenia pri konkrétnych zdravotných problémoch, Poradca pre výživu, Manažment obézneho klienta, Analýza stravovania a suplementácia...

Ing. Diana Kemp sa výžive venuje už niekoľko rokov. Ako absolventka Fakulty chemických a potravinárskych technológií, nadobudla odborné vedomosti v odboroch ako je farmakológia, molekulárna biológia, genetika, toxikologia a biochémia. Po škole pracovala v súkromnom laboratóriu, kde mala možnosť nadobudnúť bohaté praktické skúsenosti v biochémii a imunológii. Zoznámila sa s problematikou potravinových alergií, intolerancií a s ich súvislosťami s črevným mikrobiómom. Vzdelávanie v týchto odboroch jej umožnilo aplikovať svoje vedomosti aj v oblasti výživy. Intenzívna komunikácia s lekármi a najmä prax ju utvrdila v tom, že správne nastavený stravovací plán dokáže vyriešiť mnoho zdravotných ťažkostí.

Popri práci v laboratóriu sa Dianka vzdelávala v oblasti zdravej životosprávy a získala osvedčenie Poradca pre výživu. Neskôr si rozšírila svoju špecializáciu o ďalšie zaujímavé oblasti ako Športová výživa, Výživa tehotných a dojčiacich žien, Výživa detí od narodenia až po starší školský vek, Dietologické opatrenia pri konkrétnych zdravotných problémoch, Manažment obézneho klienta, Analýza stravovania a suplementácia.

Dnes je mnoho možností na získanie nekonečného množstva informácií, či už je to internet, knihy, médiá, webové stránky. Nie všetky informácie sú však správne resp. nie všetky informácie môže aplikovať na každého rovnako. Každý človek je iný, špecifický a treba to množstvo informácií spracovať a primerane použiť na každého tak, aby „mu to sadlo“. A to je presne úlohou našej výživovej poradkyne. Jej snahou bude vždy odovzdať ľudom informácie, ktoré ich budú viesť k zdravému životnému štýlu a racionálnemu stravovaniu. Aby sa ľudia jedla nebáli, ale mali z neho potešenie. Pretože žiadna diéta nie je účinná, ak človek nezmení pohľad na svoje stravovanie a životný štýl ako celok.

Viac o práci a aktivitách Ing. Diany Kemp môžete nájsť na: http://www.dianakemp.sk/

Prípadne instagram: dia.kemp

Na výživové poradenstvo je možné objednať sa e-mailom:

info@dianakemp.sk

alebo telefonicky:

+421 904 355 132

 

Na služby výživovej poradkyne sa nevzťahuje zdravotné poistenie

  • Galéria