IBD Centrum

Prvé komplexné centrum pre pacientov s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou na Slovensku

IBD, z anglického inflammatory bowel disease, predstavuje už aj v slovenčine zaužívanú skratku na označenie zápalových ochorení tráviaceho traktu. Ochorenie môže postihovať ktorúkoľvek časť tráviacej trubice (Crohnova choroba), alebo len hrubé črevo (ulcerózna kolitída).

Medicínska starostlivosť v našom IBD centre vychádza zo základnej filozofie, že jej hlavným cieľom je dosiahnuť dlhodobo udržateľnú dobrú kvalitu života. Samozrejmosťou je špičkové vybavenie endoskopickými prístrojmi, základ je kladený na čo najmenej invazívne vyšetrovanie s uprednostňovaním sonografického sledovania vo všetkých situáciách, kde je to medicínsky zodpovedné.

IBD Centrum


Čo je IBD?

IBD, z anglického inflammatory bowel disease, predstavuje už aj v slovenčine zaužívanú skratku na označenie zápalových ochorení tráviaceho traktu. Ochorenie môže postihovať ktorúkoľvek časť tráviacej trubice (Crohnova choroba), alebo len hrubé črevo (ulcerózna kolitída).

Mám príznaky IBD

Občasné hnačky a bolesti brucha môžu postihnúť každého a nemusí sa hneď jednať o nešpecificé zápalové ochorenia čreva (z anglického inflammatory bowel disease – IBD). Rôznorodosť a premenlivý charakter príznakov tohto ochorenia spôsobuje práve najväčšie problémy v diagnostike.

Liečim sa na IBD

V prípade, že Vám bola diagnostikovaná niektorá z foriem nešpecifických zápalových ochorení čreva (IBD), či už Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída, je mimoriadne dôležité, aby ste rozumeli, čo táto diagnóza obnáša, akým spôsobom sa ochorenie lieči a čo môžete Vy sám urobiť pre zlepšenie priebehu ochorenia.

Zoznámte sa

Personál nášho centra

MUDr.
Diana Ševčíková

Internista

Zobraziť viac

Mgr.
Ľudmila Štainigerová

Endoskopická sestra

Zobraziť viac

MUDr.
Peter Dekyský

Internista

Zobraziť viac


Soňa Zelinková

Recepcia

Zobraziť viac

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.