Čo to je?

Ultrasonografia (USG, sonografia, ultrazvukové vyšetrenie) brušnej dutiny je najčastejšia diagnostická zobrazovacia technika orgánov dutiny brušnej (vrátane  pečene, žlčových ciest, žlčníka, pankreasu, sleziny, obličiek a čreva), ich veľkosti, štruktúry, patologických zmien alebo lézií.

Pre koho je určené?

V našom centre vykonávame sonografické vyšetrenie prostredníctvom jedného z najšpičkovejších dostupných zdravotníckych prístrojov Logiq S7. Vyšetrenie je indikované  dospelým aj detským pacientom, ktorí udávajú bolesti v oblasti brušnej dutiny.,, a to podľa potreby a odporúčania ošetrujúceho lekára.

Ako prebieha vyšetrenie?

Vyšetrenie je nebolestivé a nie je spojené s rizikom ionizujúceho žiarenia. Na kožu sa nanesie číry gél, ktorý je nápomocný v prenose ultrazvukových vĺn. Následne sa pohybom sondy po bruchu vyšetrujú cielene jednotlivé orgány uložené v dutine brušnej. Vyšetrenie obvykle trvá  10 až 15 minút.

Prípravu pred ultrasonografiou si môžete stiahnuť tu.

Otváracie hodiny

Gastroenterológia

Pon. - Pia.: 07:30 - 15:30

So. - Ne.: Zatvorené


recepcia@assiduo.sk

+421 2 381 085 11

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Konzultácie

Čo to je? Ambulantná gastroenterologická konzultácia je osobný pohovor a vyšetrenie lekárom ktorý zistí druh...

Konziliárna ambulancia pre domácu parenterálnu výživu

Čo to je? Paraenterálna výživa je infúzna forma výživy, podáva sa formou výživových vakov, v...

Detská gastroenterológia

Čo to je? Gastroenterologické centrum ASSIDUO je jedno z mála centier tohto zamerania, ktoré disponuje okrem...

Endoskopické vyšetrenie

Čo to je? Gastrofibroskopia (GFS) je endoskopické vyšetrenie hornej časti tráviaceho traktu. Pre koho je...

Rektoskopia

Čo to je? Rektoskopia je menej invazívne a časovo pomerne nenáročné endoskopické vyšetrenie konečníka a...

Kolonoskopia

Čo to je? Kolonoskopia je vyšetrenie hrubého čreva ohybným prístrojom- kolonoskopom, ktorý sa zavádza kolonoskop...

Zoznámte sa

Personál nášho centra

MUDr.
Peter Žiak, PhD.

Plastický chirurg

Zobraziť viac

MUDr.
Lýdia Juricová

Detský gastroenterológ

Zobraziť viac

MUDr.
Simoneta Hatiarová

Kožný lekár

Zobraziť viac


Margaréta Kačníková

Ekonomické oddelenie

Zobraziť viac

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.