Análne duplikatúry znamenajú nahromadenie voľnej kože okolo análneho otvoru. U pacientov sa vyskytujú sa veľmi často a takmer vždy sú benígne (neškodné). Obyčajne si ich pacienti zamieňajú za hemoroidy. Análna duplikatúra môže byť jedna, dve alebo v niektorých prípadoch ich môže byť niekoľko, cirkulárne usporiadaných okolo celého análneho otvoru.

Často sú takzvaným „nevinným okoloidúcim“ popri inom prebiehajúcom ochorení v oblasti análneho kanála a konečníka.

Vyskytujú sa súbežne s hemoroidálnym ochorením,pri zmenšení alebo tiež regresii vonkajších hemoroidálnych uzlov. Pôvodne napnutá koža ostáva voľná a zmnožená. Taktiež môžu vzniknúť po prekonanej perianálnej trombóze, čiže zrazenine vo vonkajšom hemoroidálnom uzle.

Môžu byť i prejavom análnej trhliny- pri dlhotrvajúcom priebehu ochorenia organizmus vytvára nadbytočné tkanivá okolo análneho otvoru. V tomto prípade bývajú bolestivé hlavne pri vyprázdňovaní.

Chronické dráždenie z regulárneho hlienovitého výtoku z análneho kanála môže tiež viesť k tvorbe kožných duplikatúr. Dôkladná diagnostika so zameraním na odhalenie primárnej príčiny v mnohých prípadoch vedie k zmierneniu uvedeného.

Raritne môžu byť duplikatúry asociované i s Crohnovou chorobou, konkrétne s jej perianálnou formou.

Liečba


Liečba začína v prvom rade precíznou diagnostikou a spočíva v odhalení možných príčin vzniku duplikatúr. Preto sú u proktológa veľmi dôležité skúsenosti s ochoreniami análneho kanála, konečníka a perianálnej oblasti. Len v takomto prípade môže byť liečba účinná, a nie zbytočná, dokonca priam až škodlivá.

Pri trhline len samotné odstránenie duplikatúry a neriešenie trhliny ako takej vedie len k prehĺbeniu bolestí a v konečnom dôsledku k opätovnému vytvoreniu tkaniva.

Pri Crohnovej chorobe môže dokonca jej odstránenie viesť ku „katastrofe“ so vznikom nehojaceho sa defektu a zhoršeniu celkového stavu.

Náš tím má skúsenosti a vedomosti, ktoré Vám zabezpečia aby bola liečba cielená, nie zbytočná alebo dokonca pre pacienta škodlivá.

Odstránenie duplikatúr realizujeme ambulantne pomocou rádiofrekvencie /mäkký laser/ v lokálnej anestézii, a tak je zákrok bezbolestný. Rádiofrekvencia je moderná metóda, ktorá je šetrná k tkanivám, bez ich zbytočnej deštrukcie, s rýchlym nástupom hojenia a rekonvalescencie.
Nedovoľte, aby dlhodobé dráždenie z prítomných duplikatúr zhoršovalo kvalitu Vášho života a navštívte nášho proktológa.

Otváracie hodiny

Proktológia

Pon.: 09:00 - 18:00

Pia.: 09:00 - 18:00


prokto@assiduo.sk

+421 917 655 137

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Vstupné vyšetrenie a konzultácia u proktológa

Kladieme veľký dôraz na individuálny a diskrétny prístup. Návšteva proktológa môže byť stresujúca, čo si...

Liečba hemoroidov a krvácanie z konečníka

Hemoroidy sú najčastejším proktologickým ochorením a štatistiky hovoria o tom, že až 50 % pacientov...

Liečba bolestivej análnej trhliny

Análna trhlina je defekt, krvácajúca rana sliznice a kože konca análneho otvoru, ktorá je výrazne...

Odstránenie análnych polypov

Análne polypy sú nezhubné nádory análneho kanála vychádzajúce zo sliznice. Môžu byť tzv. prisadnuté alebo...

Liečba (odstránenie) perianálnych bradavíc

Anogenitálne bradavice alebo tiež condylomata sú infekčné, vírusové, ochorenie benígneho, nezhubného charakteru. Spôsobuje ho papilomavirus...

Liečba perianálnej trombózy

K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide...

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.