Hemoroidy sú najčastejším proktologickým ochorením a štatistiky hovoria o tom, že až 50 % pacientov vo veku nad 50 rokov má určitú formu tohto ochorenia. Samotné slovo haemorrhoid je odvodené od gréckeho slova haema ( krv ) a rhoos ( tiecť ) a predpokladá sa , že to bol Hippokrates, ktorý použil toto slovné spojenie ako prvý.

Rozlišujeme vnútorné a vonkajšie hemoroidy.

Vnútorné hemoroidy, pokiaľ nie sú v 4. štádiu, väčšinou nie sú viditeľné a nachádzajú sa na konci análneho kanála alebo začiatku konečníka. Sú to žily pod sliznicou, ktoré sa za určitých podmienok rozširujú, zväčšujú a začínajú vychádzať často po stolici von z análneho kanála. Následne spôsobujú ťažkosti s nimi súvisiace, medzi ktoré najčastejšie patria krvácanie, vybiehanie von - až s nutnosťou zatláčania, svrbenie so zmenami na koži z dôvodu chronického dráždenia.

Bolestivosť pri vnútorných hemoroidoch je raritná. Pri bolesti v oblasti análneho kanála treba pátrať i po inej diagnóze.

Štádiá hemoroidálneho ochorenia

V súčasnosti sa používa štádiovanie vnútorných hemoroidov na štyri stupne závažnosti ochorenia. Prvé štádia ochorenia je možné riešiť nechirurgicky a bezbolestne, preto neváhajte a už pri prvých príznakoch spojených s týmto ochorením navštívte proktológa.

Vyšetrenie a liečba v našom centre je bezbolestná a spojená s minimálnym diskomfortom pre pacienta.

V 2. štádiu ochorenia je už konzervatívna liečba neúspešná a dochádza postupne k progresii ochorenia a zhoršovaniu príznakov. Pacienti si často vyberajú samoliečbu, pre chúlostivosť tohto problému, ale tá len zmierňuje príznaky a nerieši problém.

Pri 4. štádiu ochorenia je vo väčšine prípadov indikovaná chirurgická liečba, tzv. hemoroidektómia. Vyžaduje hospitalizáciu v nemocnici a následne práceneschopnosť s následnou rekonvalescenciou. Vykonáva sa v spinálnej, prípadne celkovej anestézii.

Nedovoľte, aby Vaše ochorenie dospelo do tohto štádia a navštívte nášho špecialistu čo najskôr. Samoliečba vedie vo väčšine prípadov k postupnému zhoršovaniu ochorenia a jeho progresii do neskorších štádií s následnou nutnosťou invazívnejšieho prístupu, práceneschopnosti a socioekonomickej straty. Už minimálne príznaky môžu byť varovné!
Náš odborník má dlhoročné skúsenosti so všetkými formami liečby.

Pri konzultácii, ktorá pozostáva z rozhovoru, anamnézy a samotného vyšetrenia, náš odborník určí presné štádium ochorenia a navrhne liečbu podľa najnovších štandardov a odporúčaní.


Na našej klinike poskytujeme liečbu vnútorných hemoroidov pomocou Barronovej ligatúry a rádiofrekvencie / mäkký laser /.

Liečba pozostáva maximálne z 4-5 sedení, je nebolestivá a pacient sa môže ihneď vrátiť do bežného života bez obmedzenia a s minimálnymi socioekonomickými stratami. Po konzultácii s proktológom je možné riešenie i v menšom počte sedení.

Liečba

Na našej klinike poskytujeme liečbu vnútorných hemoroidov pomocou Barronovej ligatúry a rádiofrekvencie /mäkký laser/.

Barronova ligatúra

Ide o ošetrenie latexovou gumičkou alebo tiež „gumičkovanie“. Na bázu a vnútorný hemoroidálny uzol sa nasadí škrtiaca gumička, ktorá zamedzí prítoku i odtoku krvi, čo má za následok jeho odumretie, odpadnutie s vytvorením jazvičky v mieste pôvodného uzla, hemoroidu.

Ide o elegantnú, rýchlu, nebolestivú metódu bez závažných komplikácii, bez zásahu do integrity análneho kanála či zvieračového aparátu. Udáva sa, že až 80 % prípadov je možných riešiť touto metódou. Pacient sa bez výrazných obmedzení okamžite vracia do bežného života.

Liečba pozostáva maximálne z 4-5 sedení, je nebolestivá a pacient sa môže ihneď vrátiť do bežného života bez obmedzenia a s minimálnymi socioekonomickými stratami. Po konzultácii s proktológom je možné riešenie i v menšom počte sedení.

Barronova ligatúra je určená na liečbu 1. a 2. štádia hemoroidálneho ochorenia,v indikovaných prípadoch je možné ju použiť aj v 3. štádiu ochorenia. V individuálnych prípadoch je táto metóda použiteľná dokonca aj v 4. štádiu, najmä u pacientov nevhodných zo špecifického dôvodu k chirurgickej liečbe.

Vonkajšie hemoroidy väčšinou nepredstavujú problém v kľudovom stave, môže však dôjsť k vzniku komplikácií a preto liečbu netreba odkladať. Za vonkajšími hemoroidmi sa veľakrát skrývajú práve vnútorné hemoroidy. Vonkajšie hemoroidy v akútnych prípadoch, a to v prípade vytvorenia zrazeniny, ošetrujeme bezbolestne, pomocou rádiofrekvencie s použitím metódy šetrnej k tkanivám. Bez komplikácií a obmedzenia.

Po liečbe vnútorných hemoroidov sa často „zmenšia“ i vonkajšie hemoroidy.

Rádiofrekvencia (tzv. „mäkký laser“)
Metóda, ktorá na rozdiel od iných metód, napríklad infračervenej koagulácie, vytvára teplo v samotných bunkových tkanivách. Je precíznejšia, difúzne nedeštruuje okolité tkanivá a skracuje sa tým čas hojenia i rekonvalescencie.

Otváracie hodiny

Proktológia

Pon.: 09:00 - 18:00

Pia.: 09:00 - 18:00


prokto@assiduo.sk

+421 917 655 137

Rezervácia vyšetrenia

Služby

Vstupné vyšetrenie a konzultácia u proktológa

Kladieme veľký dôraz na individuálny a diskrétny prístup. Návšteva proktológa môže byť stresujúca, čo si...

Liečba bolestivej análnej trhliny

Análna trhlina je defekt, krvácajúca rana sliznice a kože konca análneho otvoru, ktorá je výrazne...

Liečba análnych duplikatúr

Análne duplikatúry znamenajú nahromadenie voľnej kože okolo análneho otvoru. U pacientov sa vyskytujú sa veľmi...

Odstránenie análnych polypov

Análne polypy sú nezhubné nádory análneho kanála vychádzajúce zo sliznice. Môžu byť tzv. prisadnuté alebo...

Liečba (odstránenie) perianálnych bradavíc

Anogenitálne bradavice alebo tiež condylomata sú infekčné, vírusové, ochorenie benígneho, nezhubného charakteru. Spôsobuje ho papilomavirus...

Liečba perianálnej trombózy

K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide...

12

+

Interných špecialistov

16800

+

Spokojných pacientov

80000

+

Termínov vyšetrení

Referencie pacientov

References photo

Erika D.

Košice

Slovami sa to nedá popísať.. Veľké Ďakujem za všetko, za úžasnú starostlivosť vďaka ktorej sa cítim ako zdravý človek a som aj vďaka Vám už dlho v remisii.. ďakujem

References photo

Janka I.

Bratislava

Dobrý deň, nebyť ASSIDUA  a detskej doktorky MUDr. Juricovej, tak dcérka sa trápi v bolestiach a stále sme častými návštevníkmi interného oddelenia, gastro a laktózovej ambulancii a roky by sme museli zisťovať čo jej vlastne je a aký zápal v tele má. Ale tu pod jednou strechou, pár vyšetrení tesne po prepustení z nemocnice Kramáre vieme presne čo dcérke je a liečenie prebieha úplne v pohode v klude s úsmevom a bez hospitalizácie. Síce vstupná cena sa nám zvýšila, ale spokojnosť je na našej strane a preto odporúčam mladým starým ASSIDUO:-)

References photo

Martin Q.

Michalovce

Môj prvý kontakt s ASSIDUO začal mojim emailom na recepciu. Bol som toho času na tom veľmi zle (UC Mayo score 3) a doslova som prosil o pomoc. Promtnosť, ľudskosť a ochota pomôcť bola od prvého kontaktu očividná. Po preštudovaní mojej zdravotnej dokumentácie sa ma ujala pani primárka MUDr. Kadlečková. Bol som bezradný a odrazu mi niekto chcel pomôcť? Práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som spojil všetky sily a moje znalosti a pracoval na knihe Zdravo a kreatívne venovanej pacientom s IBD. Na knihe som pracoval viac ako 2 roky s elitnými kuchármi, kamarátmi ktorých som nazval kuchári so srdcom. Na knihe spolupracovala aj pani primárka MUDr.Kadlečková a naša IBD psychologička Mgr. Malik. 12.júla 2019 som oslávil 2 roky v úplnej remisii ochorenia. Myslím, že to hovorí za všetko. Nekonečná vďaka celému ASSIDUO za starostlivosť, ktorá presahuje všetky mýty o zdravotníctve.

References photo

Peter M.

Bratislava

Ako dlhoročný klient centra rád konštatujem, že do relatívne skromného počtu moderných zdravotníckych zariadení u nás, pribudlo Assiduo, ktoré spĺňa nároky podstatne vyššie ako sme bežne zvyknutí. Príjemné prostredie,dobré technické vybavenie, progresívny spôsob objednávania a kontaktu s pacientom, a najmä veľmi milý spôsob komunikácie personálu predurčuje centrum byť vzorom, ako by to v našom zdravotníctve malo vyzerať.